Skip to main content

Logotipo IRUDIKA ONLINE 2020

- Portugal -

Pato Lógico . Orfeu Negro . Planeta Tangerina . Not So Fast Press . Ana Seixas . Ò! Galeria . Senhora Presidenta . Birds Of A Feather Agency . Dglab .  Beja Bd Festival . It’s A Book . Ler Devagar . Joana Estrela . André Da Loba . Mariana A Miserável . Susa Monteiro . Carolina Celas + Txalaparta (Eus)

- Bélgica -

Brecht Evens . Kitty Crowther . Vincent Mathy . Picture Festival . Cuistax Fanzine . Pastel . Anne Brugni & McCloud Zicmuse .  Actes Nord Editions + Fulgencio Pimentel (Eus)

- Chile -

Catalina Bu . Francisca Yánez . Paloma Valdivia . Sol Undurraga . Cristóbal Schmal . Claudio Romo .  Erdosain . Amanuta . Ekaré Sur + Leire Salaberria (Eus)

Sektore Paraleloak

Ateak irekitzea
“SEASONS” McCloud Zicmuse + Anne Brugni “LIVE”
Fanzine unibertsalari buruzko hitzaldia
  • 16:30
    Anne Brugni + McCloud Zicmuse
  • 16:50
    Joana Estrela
  • 17:10
    Mariana A Miserável
  • 17:30
    Actes Nord Éditions / Corinne Clarysse + Nicolas Belayew
  • 18:00
    Cuistax Fanzine / Chloé Perarnau + Fanny Dreyer
Grabatu eta autoedizio espazioak
  • 19:00
    Catalina Bu
  • 19:30
    Paula Bonet / La Madriguera
  • 20:00
    Claudio Romo / Riso Arte Udec
  • 20:30
    Maite Matinez de Arenaza / La Taller
“Egun on” (Bonjour) Anne Brugni + McCloud Zicmuse “LIVE”
Ateak ixtea

Argitaletxe eta Irudigileen mundua

Ateak irekitzea
Galeriak eta ilustrazio jaialdiak
  • 09:00
    O! Galería / Ema Ribeiro
  • 09:20
    Senhora Presidenta Galeria / Mariana Malhao
  • 09:40
    Picture Festival / Carole Saturno
  • 10:00
    Beja BD Festival / Paulo Monteiro
Portugaldar argitaletxe berriak
  • 10:00
    Birds of a Feather Agency / Inés Felisberto + Patrícia Guerreiro Nunes
  • 10:20
    Orfeu Negro / Carla Oliveira
  • 10:40
    Pato Lógico / André Letria
  • 11:00
    Planeta Tangerina / Yara Kono
Album ilustratu eta komiki argitaletxeak
  • 11:30
    Pastel / Odile Josselin
  • 11:50
    Futuropolis / Sebastien Gnaedig
  • 12:10
    Ekaré Sur
  • 12:30
    Martín Evelson
  • 12:50
    Erdosain / Daniel Blanco Pantoja
Ateak ixtea
Tailerrak
  • 16:00
    Etxean egindako papera / Anne Brugni
  • 16:00
    Jositako koadernaketa / Corinne Clarysse
Hitzordu Pro Digitalak
  • Pastel / Odile Josselin
    Pato Lógico / André Letria
    Cuistax Fanzine / Chloé Perarnau + Fanny Dreyer
    Picture Festival / Carole Saturno
    Beja BD Festival / Paulo Monteiro
    Orfeu Negro / Carla Oliveira
    O! Galería / Ema Ribeiro
    Senhora Presidenta Galeria / Mariana Malhao
    Planeta Tangerina / Yara Kono
    Birds of a Feather Agency / Inés Felisberto + Patrícia Guerreiro Nunes
    Actes Nord Éditions / Corinne Clarysse + Nicolas Belayew
    Txalaparta
    Fulgencio Pimentel
    Futuropolis / Sebastien Gnaedig
    Martín Evelson
    Petra ediciones
    Erdosain / Daniel Blanco Pantoja
    Ekaré Sur
Egonaldiak
  • 16:00
    Reunión de Jurados
Etenaldia
Egonaldiak eta ilustrazio-sariak
  • 18:30
    Maite Caballero
    Miguel Ramal
    Araiz Mesanza
    Rakel Meyers
  • 19:20
    Fran Cunha
  • 19:40
    Peggy Espinosa
    Kike Infame
    Aitor Aretxabaleta
Ilustrazio Mundua - Txile hitzaldiak
  • 20:00
    Sol Undurraga
  • 20:30
    Cristóbal Schmal
  • 21:00
    Leire Salaberria
  • 21:30
    Claudio Romo / Riso Arte Udec
Ateak ixtea

 

Sorpresa Tailerrak
  • Joana Estrela
    Olivier Schrauwen
    Sol Undurraga
    Claudio Romo / Riso Arte Udec
    Carolina Celas
    Mariana A Miserável
    Araiz Mesanza
    Vincent Mathy
Aurrez Aurreko Hitzordu Pro
  • Pastel / Odile Josselin
    Pato Lógico / André Letria
    Cuistax Fanzine / Chloé Perarnau + Fanny Dreyer
    Picture Festival / Carole Saturno
    Beja BD Festival / Paulo Monteiro
    Orfeu Negro / Carla Oliveira
    O! Galería / Ema Ribeiro
    Senhora Presidenta Galeria / Mariana Malhao
    Planeta Tangerina / Yara Kono
    Birds of a Feather Agency / Inés Felisberto + Patrícia Guerreiro Nunes
    Actes Nord Éditions / Corinne Clarysse + Nicolas Belayew
    Txalaparta
    Fulgencio Pimentel
    Futuropolis / Sebastien Gnaedig
    Martín Evelson
    Petra ediciones
    Erdosain / Daniel Blanco Pantoja
    Ekaré Sur
Etenaldia
Ilustrazio Mundua - Portugal hitzaldiak
  • 11:30
    André da Loba
  • 12:00
    Txalaparta
  • 12:30
    Mantraste
  • 13:00
    Carolina Celas
Aurrez Aurreko Hitzordu Pro
  • Pastel / Odile Josselin
    Pato Lógico / André Letria
    Cuistax Fanzine / Chloé Perarnau + Fanny Dreyer
    Picture Festival / Carole Saturno
    Beja BD Festival / Paulo Monteiro
    Orfeu Negro / Carla Oliveira
    O! Galería / Ema Ribeiro
    Senhora Presidenta Galeria / Mariana Malhao
    Planeta Tangerina / Yara Kono
    Actes Nord Éditions / Corinne Clarysse + Nicolas Belayew
    Txalaparta
    Fulgencio Pimentel
    Futuropolis / Sebastien Gnaedig
    Martín Evelson
    Petra ediciones
    Erdosain / Daniel Blanco Pantoja
    Ekaré Sur
Sorpresa Tailerrak
Etenaldia
Ilustrazio Mundua - Belgika hitzaldiak
  • 18:30
    Vincent Mathy
  • 19:00
    Fulgencio Pimentel
  • 19:30
    Olivier Schrauwen
  • 20:00
    Brecht Evens
Itxiera Irudika 2021 - QUEMA LA MEMORIA
  • QUEMA LA MEMORIA / Paula Bonet + The New Raemon “LIVE”
Ateak ixtea
Gobierno Vasco Departamento de cultura y política lingüistica
Diputación Foral de Álava
Fundación Vital
Acción cultural española
Logotipo Ministerio de cultura y deporte
Ayuntamiento de Vitoria-Gasteiz
ArtIum museo